شنبه 29 دي 1397  


English
|
خانه
تماس با ما
نقشه سایت


 تعداد بازديد اين صفحه: 2082311
تعداد بازديد از سايت: 79602885
تعداد بازديد زيرپورتال: 2705723
اين زيرپورتال امروز: 164
در امروز: 17481
اين صفحه امروز: 45
جدیدترین اخبار
1397/4/10 يكشنبه
13:40:05دکتر علی اکبر کریمی:
تاکید برنامه جامع سلامت کشور بر بهداشت و پیشگیری از بیماری ها است

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکید برنامه جامع سلامت کلان کشور توجه بیش از پیش به مقوله بهداشت و پیشگیری از بیماری ها است.

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر علی اکبر کریمی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی، افزود: برنامه جامع سلامت یک برنامه فرابخشی است و باید برای تحقق آن، مشارکت همه بخش ها و حوزه های مرتبط جلب شود.

وی اظهار داشت: یکی از بزرگترین تهدیداتی که امروز سلامت آحاد جامعه را تحت الشعاع قرار داده، مصرف محصولات تراریخته است که به دلیل عدم کنترل در واردات، تولید و مصرف این نوع محصول، جامعه را به خطر انداخته است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در قانون برنامه ششم ماده ۳۱ موضوع محصولات تراریخته مورد بحث جدی قرار گرفته به طوری که تولید، واردات و مصرف این نوع محصولات منع شد.

وی با اشاره به اینکه موضوع محصولات تراریخته به یک بحث جنجالی در مجلس شورای اسلامی تبدیل شد، تصریح کرد: عده ای در راستای بهبود بخش کشاورزی بر مصرف این نوع محصول تاکید داشتند و عده ای نیز معتقد بودند که مصرف این نوع محصول در کشورهای پیشرفته منع شده و نباید در کشور ما نیز استفاده شود.

دکتر کریمی خاطر نشان کرد: توجه به کیفیت محصولات غذایی و تولید غذای سالم بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در چرخه صنعت محصولات غذایی نقش دارد.

وی با بیان اینکه برنامه جامع سلامت، ابتکار دولت در سال های اخیر بود، اظهار کرد: به دنبال این برنامه مجامع سلامت و نهضت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در سلامت شکل گرفت که نتیجه اثر بخش آن باید مشارکت همگانی در تامین، اجرا و تحقق برنامه جامع سلامت باشد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یک بخش سلامت را درمان در بردارد، بیان کرد: نیاز مردم به بیمارستان در برنامه جامع سلامت محقق نمی شود، بلکه باید در برنامه عملیاتی حوزه درمان به آن پرداخته شود.

وی افزود: اگرچه با بحث در حوزه سلامت، بیمارستان اولویت نیازهای مردم است، اما امروز تاکید برنامه جامع سلامت در کلان کشور، توجه به بهداشت و پیشگیری از بیماری ها و کاهش هزینه های سنگین درمان است.

دکتر کریمی در پایان با اشاره به اینکه آلودگی هوا مهمترین دغدغه زندگی مردم است، گفت: محیط زندگی و محصولات غذایی و فرهنگ زندگی سالم باعث می شود که بسیاری از بیماری ها شکل نگیرد و به دنبال آن نیاز به ساخت بیمارستان، تربیت پزشک و تجویز دارو و هزینه های سنگین درمانی نیز قطعاً وجود نخواهد داشت.

منبع: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک

  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
     
 
امتیاز دهی
 
 

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
 
بیشتر
نسخه قابل چاپ


طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved