چهارشنبه 28 آذر 1397  


English
|
خانه
تماس با ما
نقشه سایت


 تعداد بازديد اين صفحه: 2080465
تعداد بازديد از سايت: 79228913
تعداد بازديد زيرپورتال: 2702621
اين زيرپورتال امروز: 87
در امروز: 1811
اين صفحه امروز: 17
جدیدترین اخبار
1397/4/27 چهارشنبه
09:08:16رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک:
افزایش تولید مواد غذایی ارگانیک ضروری است/لزوم ارتقای سواد تغذیه ای در بین افراد جامعه

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در راستای ارتقای سلامت جامعه و بهبود امنیت غذایی، افزایش تولید محصولات کشاورزی و مواد غذایی ارگانیک در کشور ضروری است.

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر حسن طاهراحمدی در چهل و هفتمین جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان مرکزی، افزود: در حال حاضر در راستای ارتقای سلامت و امنیت غذایی، شش کمیته در استان مرکزی شامل کمیته های توانمندسازی جوامع محلی، تولید غذای سالم، دسترسی به غذای سالم، بهبود سواد تغذیه ای، راهبردهای حمایتی تغذیه و سلامت برای اجتماعی کردن سلامت و امنیت غذایی، فعال شده است.

وی اظهار داشت: در رابطه با امنیت غذایی باید گفت که تولید یک درصد محصولات به شیوه ارگانیک در کشور مطلوب نیست و بایستی افزایش تولید محصولات ارگانیک در دستور کار قرار گیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک با ترسیم نیم رخ سلامت استان و شاخص های موجود، بیان کرد: میانگین امید به زندگی در کشور 77 سال و هفت ماه است که این شاخص در استان مرکزی 73 سال ارزیابی شده است.

وی خاطرنشان ساخت: در شاخص رشد جمعیت نیز استان مرکزی با یک و 35 صدم درصد از متوسط کشوری پایین تر است.

دکتر طاهراحمدی تصریح کرد: عامل مرگ و میر 85 درصد ایرانیان بیماری قلبی و عروقی، حوادث ترافیکی، بیماری های تنفسی، سرطان ها و دیابت است که در زمینه بیماری قلبی و عروقی استان مرکزی کمتر از متوسط کشوری است.

وی گفت: حوادث جاده ای با فراوانی 17 درصد دومین عامل مرگ و میر در کشور است و پس از آن بیماری های تنفسی با 6 درصد و سرطان ها با 13 درصد قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: شاخص مصرف مواد مخدر در استان مرکزی از متوسط کشور بالاتر است و در حالی که متوسط مصرف مواد دخانی در کشور 10 درصد است و این شاخص در استان مرکزی 14 درصد می باشد.

وی اظهار داشت: همچنین استان مرکزی در زمینه نرخ موالید و رشد جمعیت نیز نسبت به میانگین کشوری از نرخ پایین تری برخوردار است.

دکتر طاهراحمدی در پایان با اشاره به حادثه‌خیز بودن استان و آمار بالای تصادفات درون و برون‌شهری و ضرورت وجود بالگرد به منظور تسریع در خدمات‌رسانی نیز بیان کرد: خوشبختانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اختصاص یک دستگاه بالگرد به استان مرکزی موافقت کرده است و آماده استقرار در استان مرکزی است و در این راستا دانشگاه علوم ‌پزشکی اراک جهت احداث آشیانه 700 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته است.

منبع: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک

عكس هاي مرتبط :
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
     
 
امتیاز دهی
 
 

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
 
بیشتر
نسخه قابل چاپ


طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved