چهارشنبه 28 آذر 1397  


English
|
خانه
تماس با ما
نقشه سایت


 تعداد بازديد اين صفحه: 2080474
تعداد بازديد از سايت: 79228938
تعداد بازديد زيرپورتال: 2702631
اين زيرپورتال امروز: 97
در امروز: 1836
اين صفحه امروز: 26
همایش ها و سمینارها


با حضور محقق و مورخ اندیشمند دکتر محمد حسین رجبی دوانی؛ همایش بصیرتی از خندق تا خیبر برگزار شد

به همت بسیج جامعه پزشکی و معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اراک،همایش بصیرتی از خندق تا خیبر  ویژه دانشجویان،کارمندان و اساتید با حضور استاد ارزشمند دکتر محمد حسین رجبی دوانی در محل سالن آمفی تئاتر شهدای دانشجو واقع در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وب دا مرکزی،در ابتدای این مراسم دکتر صابر جباری مدیر دانشجویی فرهنگی ایام دهه ولایت را تبریک گفته و به حضار و میهمانان برنامه خیر مقدم گفت.

در ادامه دکتر محمد حسین رجبی دوانی استاد دانشگاه و عضو هیئت علمی مطالبی با موضوع خندق تا خیبر را ارائه و اذهان داشت:دعوت رسول خدا به اسلام سیزده سال در مکه انجام شد و سپس به مدینه رفت.

وی افزود:در حالیکه یهودیان در مدینه منتظر موعود تورات خود بودند و وقتی فهمیدند او از نسل اسحاق نبوده و با منافع مادی آنان منافات دارد با وی به مخالفت پرداختند بالاخره پس از مدتی پیمان هم زیستی بین مسلمانان و یهودیان نوشته شد که اولین قانون اساسی به شمار می رفت،اما با توجه به مشکلاتی نظیر تعدی به مسلمانان  که یکی از سه طایفه یهودی پیش آوردند از مدینه خارج شدند و در جنگ خندق با توجه به اندکی سپاه مسلمانان،پیروز شدند و همه یهودیان را به اسارت گرفتند از جمله جبیره که دختر یکی از بزرگان یهود بود و حضرت محمد (ص) وی را از یکی از مسلمانان خرید و آزاد کرد،از او خواست که به عقد او در آید و او قبول کرد و بدین وسیله همه مسلمانان اسرا را بخاطر نسبت داشتن با همسر رسول خدا(ص) و به احترام وی آزاد کردند و این سیره پیامبر بود.

در پایان دکتر رجبی دوانی در تحلیل صحبت مقام معظم رهبری که فرمودند:«ما درموضع خیبر هستیم»،افزود:ما در حال حاضر در مقابل صهیونیسم هستیم و اگر برای ما یقین شود که آنها چنین قصدی (قصد حمله) دارند ما پیش قدم می شویم و حمله خواهیم کرد و منظور از بدر استکبار جهانی است.

شایان ذکر است این همایش با استقبال گسترده دانشجویان و کارمندان دانشگاه علوم پزشکی اراک برگزار شد.

منبع: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک


طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved